Středoškolský atletický pohár

V době příprav Oslav 150 se konaly dvě významné sportovní akce mezi brněnskými středními školami, ze kterých studenti našeho gymnázia přivezli několik vítězství. Koncem měsíce září se družstvo atletek a atletů zúčastnilo okresního kola Středoškolského atletického poháru v areálu VUT Pod Palackého vrchem. Po napínavých závodech s řadou kvalitních výkonů si obě družstva převzala poháry pro vítěze a prvním místem si zajistila postup do krajského finále v Břeclavi.

Krajské finále v Břeclavi se opět vydařilo, v náročné konkurenci závodníků ostatních středních škol vybojovali naši atleti stříbrné medaile za 2. místo v kategorii dorostenek a bronzové medaile v kategorii dorostenců za 3. místo.

Krajské finále 2017 v Břeclavi

Na vítězné vlně v říjnu pokračovala družstva přespolních běžců. V Lužánkách se konalo okresní kolo v přespolním běhu mezi brněnskými středními školami. Dívčí družstvo zvítězilo na trati dlouhé 3 km, což byla velká výzva pro chlapecká družstva, která běžela na trati dlouhé 5 km. Družstvo mladších dorostenců vybojovalo v silně obsazeném závodě 1. místo a družstvo starších dorostenců doběhlo do cíle na třetí – bronzové – pozici. Družstva postoupila z prvních míst do krajského finále, které se konalo v Hodoníně.

Délka tratí byla stejná jako v okresním kole, dívky 3 km, chlapci 5 km, a běželo se lesnatým terénem. Od startu do cíle udávala tempo Tereza Vinklárková (4.C) a jako první závodnice proběhla cílem. Ostatní běžkyně držely s Terezou tempo a doběhly do cíle na výborných pozicích. Kateřina Švancarová doběhla čtvrtá, Kateřina Grycová sedmá, Veronika Grycová osmá, Ema Chocholáčová jedenáctá a Monika Hladíková jako šestnáctá proběhla cílem. Tímto skvělým výkonem všech běžkyň jsme měli zajištěn výstup na stupeň vítězů označený velkou jedničkou. Družstvo běžců startovalo pouze ve čtyřčlenném složení Ondřej Brýdl, Petr Pazourek, Michael Auda, Martin Vodička, ale i přes početní oslabení se drželi naši borci v průběhu závodu společně se sportovním gymnáziem na předních pozicích a do cíle doběhli na 2. místě.

 

Krajské finále v přespolním běhu v Hodoníně 2017

Pevně věřím, že budeme i nadále atakovat přední místa v dalších středoškolských přeborech.Všem zúčastněným gratuluji a děkuji za reprezentaci našeho gymnázia.