Středoškolský pohár dračích 2017

Napsal uživatel vasek dne 03.10.2017 - 21:45

U příležitosti oslav 150 let našeho gymnázia se dne 29.9.2017 uskutečnil první ročník středoškolského poháru dračích lodích na řece Svratce.

Závodů se účastnila posádka Gymnázia Křenová, Gymnázia Slovanského náměstí, Gymnázia Matyáše Lercha, posádka jak vyššího, tak i nižšího Gymnázia na tř. Kpt. Jaroše. Ke zvýšení kvality a atraktivity závodů se pustila do bojů také posádka Old Stars, sestavena ze zaměstnanců, rodičů našich studentů a přátel Jarošky.

Program byl rozdělen na dvě části. Nejprve se závodilo na krátké trati 100 m, kterou vyhrálo Gymnázium Matyáše Lercha v těsném souboji před Gymnáziem Křenová. Na trati dlouhé 1 000 m, která důkladně prověřila sílu a vytrvalost všech soutěžících, si umístění školy vyměnily.

Za zmínku stojí jistě to, že přestože se tým Old Stars zúčastnil závodů pouze exhibičně, výsledky nebyly započítány do oficiální výsledkové listiny. Přesto by svým odhodláním a úsilím figuroval na stupních vítězů v obou disciplínách. Velký obdiv patří nejmladším účastníkům, kteří se odvážili změřit síly s o mnoho let staršími studenty. Obzvláště na dlouhé trati předvedli úžasný bojovný výkon, a pokud jim nadšení do tohoto krásného kolektivního sportu vydrží, není pochyb o tom, že Jaroška vystoupí v příštích letech na stupínek nejvyšší.

Atmosféra byla po celý den naprosto úžasná a přátelská. Přesně taková, jaká měla být, a to díky nejen aktivním, ale i pasivním účastníků závodů. Důstojně jsme tak zahájili Oslavy 150 a udělali něco pro své zdraví. 

Výsledky:

krátká trať – 100 m

 1. Gymnázium Matyáše Lercha
 2. Gymnázium Křenová
 3. Gymnázium tř. Kpt. Jaroše (vyšší gym.)
 4. Gymnázium Slovanské náměstí
 5. Gymnázium tř. Kpt. Jaroše (nižší gym.)
 6. Old Stars

dlouhá trať – 1 000 m

 1. Gymnázium Křenová 7:36 min
 2. Gymnázium Matyáše Lercha 7:49 min
 3. Gymnázium tř. Kpt. Jaroše (vyšší gym.) 8:00 min
 4. Gymnázium Slovanské náměstí 8:05 min
 5. Gymnázium tř. Kpt. Jaroše (nižší gym.) 9:31 min
 6. Old Stars

Stránky organizátorů včetně fotodokumentace

 

Fotogalerie snímků pana Pavla Vaňáčka