Vítězem celostátního kola matematické olympiády nejvyšší kategorie je PEPA MINAŘÍK z Jarošky

Napsal uživatel jezek dne 31.03.2019 - 19:42

Nejvyšší kolo A nejobtížnější matematické soutěže - Matematické olympiády - vyvrcholilo začátkem posledního březnového týdne ústředním kolem ve středočeském Benešově. A jak to dopadlo pro naši školu? Ba přímo pohádkově!

Do celostátního kola MO A bylo pozváno celkem 41 nejlepších matematiků z celé republiky. Cítíme mimořádné uspokojení nad tím, že hned 6 účastníků bylo od nás z Jarošky. A co víc... mnohem víc... ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY KATEGORIE A V ČESKÉ REPUBLICE SE STAL NÁŠ STUDENT JOSEF MINAŘÍK (na fotce uprostřed). K absolutnímu vítězství z olympiády fyzikální tak přidal ještě absolutní vítězství v olympiádě matematické, a to ho ještě ihned po skončení olympiády matematické čekalo celostátní kolo olympiády programátorské (o tom až v jiném článku).

Mezi vítězi celostátního kola se ještě umístil Václav Vladimír Janáček (6. v republice, 2.A). Další trojice Jarošáků se umístila v úspěšných řešitelích - 11. v republice Adéla Heroudková (teprve 1.A!!!), 15. Jana Bušová (také teprve 1.A) a 16. Richard Vojtěch Krejsa (3.A).

Jediným zástupcem Jarošky, který skončil ve skupině "ostatních" řešitelů, byl Štěpán Šmíd (26. v republice, 4.A), ale i jeho umístění je skvělou vizitkou práce naší školy s matematickými talenty.

Milí mladí matematici, nesmírně si vážíme vaší šikovnosti a vašeho matematického nadání, děkujeme vám za vynikající reprezentaci naší školy a přejeme vám, abyste ze svého mimořádného matematického talentu dokázali vytěžit maximum možného.

Velké poděkování patří vedoucím "nepovinných" olympijských matematických cvičení - Jaromíru Šimšovi, Tomáši Perutkovi (abs. 2018, 4.A, Mgr. Jugasová), Lukáši Vokřínkovi (abs. 1999, 4.A, dr. Smékalová) a v neposlední řadě i řadovým vyučujícím - Jiřímu Hermanovi, Pavlu Boucníkovi (abs. 1984, 4.A, prof. Jeřábková), Aleši Kobzovi, Petru Pupíkovi a Viktoru Ježkovi (abs. 1997, B, dr. Matoušková) za vedení studentů k matenatické olympiádě.