Matematická olympiáda pro deváťáky vyvrcholila krajským kolem

Napsal uživatel jezek dne 31.03.2019 - 19:20

Deváťáci (a tedy i sekundáni šestiletých a kvartáni osmiletých gymnázií) již mají celou matematickou olympiádu 2018/2019 za sebou. Jejich celoroční snažení vyvrcholilo koncem března, kdy se na půdě spřáteleného programátorského gymnázia na Vídeňské ulici konalo krajské kolo této soutěže.

Jsme mimořádně šťastni, že z celkového počtu 81 účastníků z celého JmK bylo hned 25 Jarošáků, kteří zabodovali přímo skvěle. Šestice studentů neztratila ani bod a všichni se tak stali absolutními vítězi krajského kola. Hned pět z nich - Jakub Koňárek, Anna Hronová, Olga Dvořáková, Antonín Maloň a Dominik Švancara - je z Jarošky.

Všem pětadvaceti studentům z celého srdce gartulujeme, kvartánům navíc přejeme pohodový přechod na vyšší gymnázium a těšíme se na jejich účast v matematické olympiádě ve středoškolských kategoriích.

Na závěr už jen zbývá poděkovat řediteli Gymnázia Brno, Vídeňská Davidu Andrlemu (absolvent Jarošky 1993, 4.D, PhDr. Ševčíková) a jeho týmu za vzornou přípravu krajského kola a prosíme jej o další pokračování této soutěže v roce 2020.