Matematický KLOKAN na vyšším gymnáziu doskákal hodně daleko

Napsal uživatel jezek dne 31.03.2019 - 18:54

V půlce března se (jako každoročně) koná školní kolo matematické soutěže KLOKAN. Tato soutěž je organizovaná hned v několika kategoriích, většina z nich je určena žákům ZŠ (a jejich kolegům z nižšího stupně víceletých gymnázií), nicméně dvě poslední kategorie - Junior a Student - jsou určeny pro středoškoláky.

I letos se kategorií Junior a Student zúčastnilo nemálo našich žáků - celkem 193, z nich 79 v kategorii Student (předmaturitní a maturitní ročníky) a 114 v kategorii Junior (prváci a druháci). Naši studenti zabojovali tak skvěle, že se těm nejlepším podařilo dosáhnout maximálního bodového zisku - 120 bodů, tedy na všech 24 úkolů dokázali nalézt správnou odpověď.

Mezi tyto studenty patří v kategorii Student Štěpán Šmíd (4.A) a v kategorii Junior Lubor Čech a Václav Vladimír Janáček (oba 2.A). K jejich mimořádnému matematickému talentu jim gratulujeme! Škoda jen, že tato soutěž nepokračuje dalšími koly, měli bychom určitě mnoho adeptů na zisk medailí...

Za organizaci školního kola Klokana na vyšším gymnáziu děkujeme kolegovi Aleši Kobzovi, který (jako kžadoročně) velmi pečlivě a svědomitě připravil organizační schéma celé soutěže a řídil ji rukou mírnou, leč pevnou...holt tenista, předseda tenisového klubu TJ Tatran Kohoutovice se nezapře. Aldo, díky!