2. kolo Moravské interkrosové ligy

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 04.02.2012 - 11:57

Po třítýdenní zápasové pauze, po kterou se interkrosové družstvo připravovalo na hřišti nižšího gymnázia, přišel druhý ostrý test. Podmínky pro trening nebyly zrovna ideální, teplota kolem bodu mrazu a deštivo nedovolovaly takovou přípravu, jakou bychom si představovali. Bylo potřeba zapracovat jak na defenzivní, tak ofenzivní činnosti jednotlivců a kombinační hře celého mužstva.

Na první výjezd sezony - do Kroměříže - se vyrazilo auty brzo ráno, protože zápas byl na programu už v 9:00. Neočekávali jsme, že s námi pojedou i skalní fanoušci, kteří nás tak mocně povzbuzovali v domácím prostředí a nutno podotknou, že radost ze hry jsme jim v Brně rozhodně neudělali. Přesto se jeden nadšenec našel a vyrazil společně s družstvem. V době, kdy jedno auto bylo dávno za Vyškovem, druhé stále kroužilo kolem Moraváku a čekalo na onu jedinou osobu, která chtěla nasát atmosféru sportovního výjezdu. Po hodině se konečně Johny objevil. Díky tomuto horalovi z Beskyd byl první zápas přeložen na konec celého dne a ani ta káva na benzínce neproběhla v tradiční pohodové atmosféře.

Po vyčerpávající cestě bylo nutné řešit problémy ze sestavou, kterých se letos nezbavíme. To, že nejeli Matěj L. a Martina K. už snad není ani náhoda. Do Kroměříže se nevydal taky Vojta a největší opora našeho družstva brankářská jednička Vítek. Naopak se připojil Jirka, který s námi trénoval v loňské sezoně. Na post jedničky v bráně se posunul talentovaný golman Martin (Krab) Rak.

K prvnímu zápasu tým Ducks nastoupil proti obávanému soupeři Highlanders. Už od začátku jsme hráli v hrozné křeči. Kombinační hra se vůbec nedařila, zbytečné chyby z nervozity a obavy vzít hru více na sebe, byla o to větší, když hráči zjistili, že v hledišti za sloupem postává další známá tvář. Pan profesor Páč se svoji rodinou zavítal do sportovní haly aby podpořil své studenty a oni hrají úplnou tužku. Po poločase ho tam pochopitelně už nikdo neviděl. Na katastrofálním výkonu má největší podíl nekoncentrovanost a hlavně díky ní jsme soupeři podlehli 2:21. Dostat takovou sadu se dvěma ubohými vstřelenými góly, to čekal málokdo.

Po debaklu s Highlandery bylo jasné, že to samo nepůjde. Na domácím poli jsme s Fénxem prohráli pouze o gól, a proto jsme byli na tento match namotivovaní víc, než na jakýkoli jiný. Nebrali jsme nic jiného než vítězství. Do zápasu vstoupili naši hráči jako vyměnění. Dobrým pohybem a přesnými přihrávkami si mužstvo vytvořilo několik slibných příležitostí k zakončení a dokázalo během prvních deseti minut utéct soupeři na rozdíl pěti branek. V poslední pětiminutovce prvního poločasu se však soupeř vzchopil a vyrovnal hru. Vedení po první půli jsme však uhájili. Ve druhém dějství se ukázalo, jak důležité je mít široký kádr. Fénix postupně fyzicky odpadl a po závěrečném hvizdu rozhodčího mohly Kačeny slavit prví letošní vítězství v poměru 13:6.

Do třetího zápasu proti Chropyni se šlo v mnohem lepším rozpoložení. Od začátku jsme hráli velice dobře, aktivní pressing dělal soupeři velké problémy a po několika brejcích jsme vedli o čtyři branky. Po poločase se hra vyrovnala a 5 minut před koncem zápasu jsme vedli 7:4. Soupeř měl v závěru drtivý tlak, ze kterého se mu podařilo snížit na rozdíl jedné branky. V poslední minutě nám cenné vítězství zachránil skvěle chytající Martin, čelící tří stoprocentním šancím na vstřelení vyrovnávajícího gólu. Po nesmírně fyzicky náročném utkání se slavilo druhé vítězství na turnaji.

Závěrečný zápas proti Kroměříži se odehrál bezprostředně po skončení utkání s Chropyní. Únava byla znát, ale s největším favoritem jsme dokázali dlouho držet krok. V druhé půli se projevila zkušenost domácích za hromového povzbuzování místních fans, přestože už v průběhu zápasu soupeř slavil celkové vítězství na turnaji moky se sportem neslučitelnými, nezbývalo nic jiného, než přijmout porážku 12:20.

Pocity z turnaje byly vesměs pozitivní. Sice jsme opět dostali přes 50 gólů, ale 33 vstřelených branek je oproti turnaji v Brně krok dopředu. V Kroměříži jsme obsadili celkové třetí místo a v průběžném pořadí soutěže se dělíme o třetí příčku s Fénixem a Chropyní.

Příští kolo se odehraje 12.2. na palubovce v Chropyni a všichni doufáme, že podáme minimálně stejně kvalitní výkon, jako v Kroměříži.