Úspěšná účast našich studentů v soutěži Regeneron ISEF v USA

Napsal uživatel kubistova dne 06.06.2022 - 09:56

Ve dnech 7.–13. května 2022 se uskutečnila ve státě Georgia v Atlantě soutěž mladých vědců Regeneron ISEF (International Science and Engineering Fair). Největší a nejprestižnější soutěže mladých vědců, inovátorů se zúčastnilo 1 750 soutěžících z 63 zemí světa a ze 49 států USA, kteří prezentovali své práce v 21 soutěžních kategoriích. Fyzicky se zúčastnilo 1 175 středoškoláků a distančně se zúčastnilo 575 středoškoláků. Vlivem pandemie koronaviru je počet účastníků zhruba o třetinu nižší.

Česká republika vyslala tříčlennou delegaci nominovanou odbornou porotou soutěže Středoškolská odborná činnost (jednu práci z fyziky a dvě z chemie). Jaroška měla v oboru chemie našeho studenta třídy 4. C Pavla Karáska , který distančně soutěžil s prací „Cílené strukturování křemenných povrchů-silný nástroj naznačující nové možnosti existujících separačních metod“  Projekt Pavla Karáska obstál ve světové konkurenci a získal 2. hlavní cenu. Pavlovi za vzornou reprezentaci ČR a soutěže SOČ děkujeme a přejeme mu mnoho dalších úspěchů. Viz také na stránkách SOČ https://www.soc.cz/pavel-karasek-ziskal-na-regeneron-isef-2-hlavni-cenu/

Za soutěž AMAVET se zúčastnila z naší školy Adriena Jedličková s projektem Přestavba cytoskeletu v mozkové tkáni po expozici nanočásticím olova v oboru Molekulární a buněčná biologie. Postoupila z národního finále XXVII. ročníku Soutěže vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže EXPO SCIENCE AMAVET organizované Asociací pro mládež, vědu a techniku AMAVET, z. s.  Adriena nás potěšila získáním titulu Úspěšný řešitel. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v další výzkumné práci! Viz také na stránkách AMAVETU http://amavet.fvtp.cz/?p=1019.

Intel ISEF 2022: Adriena Jedličková, Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše