Matematický NÁBOJ na Jarošce zasáhl hodně vysoko

Napsal uživatel jezek dne 31.03.2019 - 18:41

Matematika má kromě své vrcholné soutěže - Matematické olympiády - ještě mnoho dalších soutěží, v nichž naši studenti dosahují také výborných výsledků. Jednou z nich je Náboj, přesněji jeho letošní ročník Náboj 2019.

Soutěž je organizována jako týmová pro 4 - 5 členné týmy. Soutěží se ve dvou kategoriích - Junior (žádný člen týmu nesmí být předmaturant nebo maturant) a Senior (bez omezení ročníku soutěžícího). V letošním ročníku jsme měli v obou kategoriích dvojnásobné zastoupení - za Juniory soutěžilo pětičlenné družstvo z 2.A (Jiří Kalvoda, Václav Vladimír Janáček, Klára Pernicová, Klára Dvořáčková, Martin Richter) a pětičlenné družstvo z 1.A (Jana Bušová, Jakub Devát, Michaela Halaštová, Adéla Heroudková, Lucie Reichertová); v kategorii Senior pak pětičlenné družstvo ze 3.A Viktor Materna, Richard Vojtěch Krejsa, Václav Zvoníček, Kryštof Zamazal a Vojtěch Turland plus dvojčlenné (!!!) mimořádně nabité družstvo složené z maturanta Pepy Minaříka a nadějného prváka Zdeňka Pezlara. A jejich výsledky? Fantastické!!!

V kategorii Student se třeťáci umístili na krásném 16. místě v republice (ze 137) a smíšená dvojička Minařík-Pezlar přecenila absenci dalších dvou lidí a skočili (až :-) ) na 28. místě (porazili tedy 109 čtyř až pětičlenných týmů...)

V kategorii Junior se prváci dostali na nádherné 16. místo! Nejlepším umístěním pak bylo umístění druháků, kteří dosáhli maximálního bodového zisku, avšak díky pomocným kritériím se umístili až na stříbrné pozici! V mezinárodním srovnání zemí vyšegrádské čtyřky pak obsadili konečné úžasné sedmé místo!!! GRATLUJEME!!!