Příjem přihlášek ke studiu

Příjem přihlášek ke studiu je v budově na tř. Kpt. Jaroše i v budově na Příční možný pouze v čase od 7.30 do 15.00 hodin. Příjem přihlášek bude ukončen dne 1. 3. 2018.

Podrobné informace o organizaci přijímacího řízení i o kritériích pro přijetí najdete v sekci Přijímací řízení na našem webu.

Pozvánka na Tradiční reprezentační ples (9.3.2018)

Sdružení rodičů a přátel školy Gymnázia v Brně, tř. Kpt. Jaroše 14 si vás dovoluje pozvat na 

Tradiční reprezentační ples

v pátek 9. března 2018 od 19.30 do 02.00 hod.

v kongresovém sále Hotelu Voroněž, Brno, Křížkovského 47

  • k tanci a poslechu hraje NOTA BENE
  • slavnostní polonéza
  • taneční vystoupení
  • bohatá výherní tombola

Předprodej vstupenek v budově gymnázia od 22. ledna 2018.

Školní kolo recitační soutěže

Dne 21. února jsme byli svědky toho, že dnešní mladí lidé nepohlížejí na poezii se strachem nebo dokonce skrz prsty. Naopak! Všichni účastníci školního kola recitační soutěže předvedli skvělé výkony a porota měla velmi těžký úkol – vybrat ty nejlepší. Po dlouhé poradě se rozhodla udělit dvě první a dvě druhá místa:

Fotosoutěž

Vyhlašujeme pro naše studenty fotografickou soutěž ve třech jarošáckých kategoriích:

  • Jaroška - new face
  • Geometrie kolem nás
  • Portrét

Uzávěrka soutěže je 30. 4. 2018. Více viz leták. Těšíme se na všechny soutěžní příspěvky!

Do krajského kola soutěže vyšleme dva ruštináře

Naše maturanty Vendulu Schallenbergerovou a Vojtu Horáčka od úterý pojí ještě jedna společná věc: oba zvítězili v ruštinářské soutěži. Vojta ze 4.D nenašel konkurenci v kategorii SŠ I - tedy těch, kdo se učí rusky méně jak tři roky. Vendula ze 4.C pak ovládla kategorii SŠ II. Oběma blahopřejeme a budeme držet palce v krajském kole soutěže!

Pozvánka: Filmová noc (23.3.2018)

Studentský parlament vás zve na Filmovou noc. Chcete-li se zúčastnit, prosím, vyplňte následující dotazník: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdE6Bh0pBwKT5pEuY2R1aXS_3LpSQkN...

Beseda s Doris Grozdanovičovou, naší studentkou, která přežila holocaust

Milí studenti, srdečně Vás zveme na besedu s paní Doris Grozdanovičovou, která proběhne v úterý 27. 2. v 10:45 v aule, na NG pro tercie a kvarty ve středu 28. 2. v 1. a 2. hodině.

Paní Doris byla od roku 1936 studentkou našeho gymnázia. V roce 1940 byla však nacisty pro svůj původ ze studia vyloučena, stejně jako tisíce jiných židovských dětí. Zbytek války strávila v koncentračním táboře Terezín a většina její rodiny holokaust nepřežila.

Jarošáci opět postupují do celostátního kola České lingvistické olympiády

Jarošáci opět postupují do celostátního kola České lingvistické olympiády

Koncem listopadu probíhala v celé republice školní kola České lingvistické olympiády a Jaroška u toho nemohla chybět. Osmnáct našich studentů se tentokrát potýkalo třeba s ugandskou lugandštinou nebo počítali v gáwríjštině, což je jeden z asi třiceti jazyků severopákistánských horských vesnic. Do regionálního kola postoupili Jaroslav Herman a Tomáš Chlebovský ze 2.B, Olga Krumlová ze 3.A a Vít Procházka ze 3.C.

Ve čtvrtek 8. února, tedy v době našich jarních prázdnin, proběhlo regionální kolo ČLO na filozofických fakultách v Praze a Olomouci. Naši studenti si vybrali Olomouc. Na místo určení však dorazili bez Olgy, která se stala účastnicí malé dopravní nehody a zahájení nestihla. Úkoly regionálního kola řešilo celkem 173 studentů. Do národního kola postupuje 51 soutěžících a nás velmi těší, že mezi nimi budou i Jaroslav Herman a Vít Procházka. Jarda je zatím po regionálním kole pátý a Vít jedenáctý. Gratulujeme!

Národní kolo se bude konat v sobotu 7. 4. 2018 v prostorách Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze. Jardo a Vítku, držíme palce, ať Vám to i nadále skvěle lingvisticky myslí.

Martina Literáková

Naše studentka na mistrovství Evropy a mistrovství světa v biatlonu

Před jarními prázdninami proběhlo ve slovinském areálu Pokljuka mistrovství Evropy v biatlonu, kterého se zúčastnila i studenka našeho gymnázia Tereza Vinklárková (4. C). Ve smíšené štafetě dvojic zde s biatlonovým kolegou Jakubem Štvrteckým obsadila krásné čtvrté místo. V následujícím individuálním závodě v konkurenci 103 závodnic z 26 zemí se Terka umístila na skvělém 9. místě. Ve sprintu na 7,5 km se jí pak nevydařila střelba ve stoje (obsadila 47. místo), kterou posléze vylepšila na bezchybnou ve stíhacím závodě na 10 km, kde si tak polepšila o 31 pozic a doběhla na 16. místě.

Úřední hodiny v době jarních prázdnin

Úřední hodiny v době jarních prázdnin budou pouze ve středu 7. 2. 2018 v době od 10.00 do 11.00 hodin jen v kanceláři budovy vyššího gymnázia na tř. Kpt. Jaroše 14.

Syndikovat obsah